MENU

  1. pl
  2. en

KONTAKT

O NAS

PŁYTY

PRESS ABOUT PRESS

ARTYŚCI

KONTAKT

AltanovaPress

to polska artystyczna wytwórnia płyt analogowych, dedykowana muzyce eksperymentalnej i niezależnej. Promująca niską jakość nagrań (Lo-Fi), jak również jakość Midle Fidelity (Mi-Fi).

 

Tłocznia AltanovaPress niemalże nie posługuje się technologiami zaawansowanymi, dźwięk jest zapisywany analogowo na woskowej matce, każda płyta wytwarzana jest ręcznie. Podobną techniką posługiwano się 100 lat temu, przy pierwszych próbach powielania dźwięku.
W efekcie powstają nagrania/obiekty oryginalne, wyjątkowe, o ciepłym brzmieniu, bogate w szumy trzaski.
W kontekście naszych czasów kiedy dominuje już niemal wyłącznie technika cyfrowa, mikroprocesor, mało kto pamięta o pełnych uroku wadach pierwszych analogów, które przecież nie przeszkadzały ówczesnym zachwycać się nimi.

Istnieje jednak miejsce gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Dzieje się to za sprawą nowoczesnego tworzywa sztucznego - polikaprolaktonu, który został użyty do wytłoczenia płyt.


Ten Polimer przyszłości posiada (jak na plastik) niezwykłe cechy.
Jest ekologiczny i biodegradowalny.
W temperaturze 70  ͦC staje się plastyczny jak wosk...

AltanovaPress to twórcze połączenie zachwycająco prostej techniki,
z najlepszymi osiągnięciami współczesnej technologii.
Tak rodzi się niepowtarzalne brzmienie nagrań, a każda z wytłoczonych płyt jest niepowtarzalnym obiektem sztuki, posługującym się szlachetnym medium. Płyty są odbijane z miedzianych matryc, powielane ręcznie jak miedzioryty Dürera.
Posiadają autentyczną wartość.

 

MENU

O ALTANOVEJ